Půjčovna koloběžek

V naší půjčovně si můžete zapůjčit kvalitní koloběžky KOSTKA řady MAX G5, modely:

  • KOSTKA Tour Max
  • KOSTKA Twenty Max
  • KOSTKA Hill Max

Pro dospělé je na delší výlety ideální model Tour (vpředu 26” a vzadu 20”), někomu více vyhovuje Twenty (vpředu i vzadu 20”), případně Hill (vpředu 20” a vzadu 16”). Pro větší děti (cca od 140 cm výšky) jsou vhodné modely Twenty a Hill

 

 

KOLOBĚH S INSTRUKTOREM

 

Koloběh je volnočasová aktivita určená všem generacím. Instruktor vás naučí správnou techniku, aby pro Vás jízda byla co nejpříjemnější a měla kýžené zdravotní benefity. Vyjížďka může být spojená s různými druhy cvičení.

Pokud máte zájem o lekci koloběhu s instruktorem KOSTKA Active, kontaktujte mě a domluvíme si termín :o). Zapůjčení koloběžky je součástí lekce.

 

 

 

 

 

Přínosy KOLOBĚHU v bodech

 

  • zábava, zážitek
  • komplexní pohyb zapojující přes 90 % svalů těla
  • kompenzace sedavého způsobu zaměstnání
  • pohyb venku na čerstvém vzduchu
  • dostupnost téměř pro každého, od dětí po seniory
  • využití pro kondiční trénink, pro rekondici, pro rehabilitaci
Podrobnější informace o koloběhu (klikněte zde)

Koloběh je plnohodnotný sport, který můžeme považovat za určitou alternativu k běhu, běžeckému lyžování a případně i cyklistice. Díky svým specifikům nám může posloužit i jako účinný tréninkový doplněk. Je-li uplatněna a používána správná technika, posiluje koloběh nejen svalové skupiny dolních končetin, ale i trupu a horních končetin. Zvolí-li se vhodný trénink, rozvíjí jízda na koloběžce nejen svalovou sílu, ale i vytrvalost a rychlost. Ve srovnání s během se koloběh jeví pro organismus podstatně šetrnější. Takřka při něm odpadá negativní působení otřesů na pohybový aparát, především klouby dolních končetin. Z tohoto důvodu je vhodným doplňkem pro různé sportovce, ale nejen pro ně, v období rekonvalescence po některých operacích či úrazech. Díky své relativní šetrnosti je vhodný pro lidi takřka všeho věku a není-li vykonáván na vrcholové úrovni, může mít kladný přínos i pro ty, kteří již nějaké zdravotní problémy mají. Co se týče běžeckého lyžování, má koloběh především tu nespornou výhodu, že jej lze, alespoň v našich podmínkách, provozovat převážnou část roku a navíc na rozdíl od běhu na lyžích při něm nejsme tolik limitováni lokalitou, v které se nacházíme. V období sněhové pokrývky není problém koloběžku vystřídat sněhoběžkou. Najdou se však i další výhody, jako je menší náročnost na stabilitu, regulování rychlosti a směru jízdy apod. V porovnání s cyklistikou má koloběh blíže k lokomočnímu pohybu, proto při něm dochází k rovnoměrnějšímu posilování svalstva celého těla. Rovněž klade menší nároky na stabilitu. Z pohledu technického je značnou výhodou jednoduchost koloběžky, což se promítne do menší finanční náročnosti při jejím pořizování, ale pochopitelně i údržbě. Za nezanedbatelné můžeme považovat i to, že koloběžka je menší a tudíž skladnější než kolo. Snadněji se i kamkoli přepravuje. Dá se tedy říci, že koloběžka je dostupná takřka každému a má rovněž všestranné využití. Krom závodního koloběhu má své uplatnění zejména v oblasti průpravných cvičení, rekreačního sportu a turistiky. Někdo si ji pořizuje pro zábavu, jiný jako dopravní prostředek. Pro jednoho je důležitá vidina zlepšení kondice, pro druhého pěkná postava bez cvičení ve fitness centrech apod. (Převzato z diplomové práce Mgr. Šárky Kittlerové „Aplikace koloběhu pro zrakově postižené“, FTVS UK, 2005)

Napište nám...

14 + 10 =